Shala ndryshon sërish skuadër, nënshkruan në Norvegji

0

Herolind Shala ka ndryshuar sërish skuadër. Lojtari i përfaqësues së Kosovës nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Lingbit, e cila edicionin shkuar ra nga kategoria. 26-vjeçari edhe se u aktivizua në ndeshjen e parë të sezonit të ri me ekipin norvegjez, sot ka bërë me dije se do të nisë një aventurë të re, këtë radhë në norvegjez, me ekipin e IK Start.

Skuadra e re ku do të aktivizohet mesfushori, i cili ka luajtur dhe për Shqipërinë, është në mes të kampionati dhe ka si objektiv mbijetesën, pasi aktualisht ndodhet në zonën e rrezikut për rënie.

“Klub i ri në karrierë. Nga sot jam pjesë e skuadrës norvegjeze IK Start. Më bindi projekti i ri i klubit për të nënshkruar këtu. Shpresojmë se do t’i arrijmë objektivat. Jam mjaft i lumtur për aventurën e re që po nis. Mezi po pres të fillojmë”, përfundon postimi i Shalës.

Shala është rritur në Norvegji, shkëlqeu te Odd dhe prej aty kapi kombëtaren shqiptare. Deri aty, gjithçka perfekte për mesfushorin, që siguroi edhe një kontratë me Spartën e Pragës, por aty nuk ia doli.

Huazim te Liberec, ku shkëlqeu, pastaj në Turqi te Kasimpasha, pa shumë sukses. Sparta ia ka shitur Lingbit dhe tani vjen firma në Norvegji.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.