Sadiku: Keqardhje për rastin, ja pse e humba!

0

Armando Sadiku ka folur për RTSH pas ndeshjes, duke komentuar paraqitjen e ekipit dhe të tijën. Rasti i shpërdoruar? “Kisha një mundësi, por e sulmova pak shpejt shtyllën e parë dhe dola jashtë rrezes dhe kur godita topi shkoi jashtë. Ndjej keqardhje, sepse mund ta mbyllja ndeshjen dhe merrnim tri pikët. Nuk e besoja që e shpërdorova. Ishte aq e thjeshtë, por atëherë kur e mendon ashtu, nuk e bën”.

“Nuk e kisha të lehtë, sepse luajta kundër tri mbrojtësve të tyre. Në pjesën e parë nuk krijuam thuajse asnjë rast, në të dytë shpërdoruam. Kur nuk shënon, e pëson. Te goli ishte e studjuar? Bëra lëvizjen, sepse Memushaj mori zonën time qendrore, ishte kundërsulm i shpejt. Bëra lëvizje që t’I hapja rrugë.

Kur pashë Lilën dhe Roshin që sulmonin portën thjesht u mundova që të krosoja sa më mirë. Isha i lumtur që Roshi e shndërroi”. Ishte ndeshje pa kripë (festa e tij karakteristike), jo vetëm që faktin që nuk shënoi? “Ndodh, keqardhje ndjej. Parashikimet nuk dalin ndonjëherë”.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image