Nuk e shkeli fare fushën, Cungu largon sulmuesin brazilian që i bënte hije Nabuezes

Një tjetër futbollist i huaj që largohet nga Superiorja pa i arritur pritshmëritë. Madje në rastin konkret të Stenio Dutra, nuk e shkeli fare fushën për të bërë debutimin në Superiore.

Në merkaton e verës erdhi si një zëvendësues ideal për Kyrian Nabueze. Por me këtë të fundit në super formë, brenda klubi nuk kishte asnjë garë të vetme. Armando Cungu duket se nuk është bindur në cilësitë e treguar në stërvitje nga Stenio, që më parë ka luajtur me Lahtin në Finlandë dhe në Brazil. Vendimi ishte i prerë për ta larguar nga ekipi i Laçit, pasi futbollisti ishte shumë larg asaj që kërkohej nga drejtuesit. /Sport Ekspres/