Nga Memushaj e Gjimshiti te Jareci, shqiptarët nuk i ndahen Gatuzos!

0

Nga Memushaj dhe Gjimshiti te… Sokol Jareci. Siç duket, aventura e Xhenaro Gatuzos në stolin e Milanit nuk i ndahet… shqiptarëve. Pas barazimit “in extremis” ndaj Beneventos, në fushën e këtyre të fundit, sot do të jetë radha e Europa League, aty ku kuqezinjtë janë kualifikuar, por që do të luajnë për të rigjetur identitetin e humbur dhe nën sytë e Sokol Jarecit, ish-arbitrit shqiptar, që është përzgjedhur nga UEFA si vëzhgues i arbitrave. Jareci do të ndjekë ndeshjen në stadium për të parë sesi do të shkojë arbitrimi i kësaj sfide.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.