Manchester Junajtid i fal fitoren Astanas, Chong nuk fut topin në rrjetë me portën bosh (VIDEO)

Manchester United ka humbur me rezultatin 2-1 ndaj Astanas, në përballjen e vlefshme për “Europa League”. Anglezët kaluan të parët në avantazh me Lingard, në minutën e 10, por Shomko dhe autogoli i Bernard e vulosën takimin në favor të kundërshtarit. Gabimi i vitit ishte ai që erdhi nga Chong në minutën e 53, atëherë kur rezultati ishte ende 0-1.

Me portën e boshatisur edhe pa asnjë shqetësim të vetëm, ka bërë më të vështirën, duke e goditur topin jashtë. E bashkuar me pësimin e dy golave për 7 minuta, madje me një autogol, kjo ishte një fitore e dhuruar e Junajtid. Për më tepër pa asnjë arsye, pasi Astana ndodhej me 0 pikë dhe ndeshja shërbente për statistika. /Sport Ekspres/