Kukësi shpall listën Champions, Koliçi mbetet jashtë

0

Kukësi i ka dorëzuar sot UEFA-s listën e lojtarëve që do të jenë të regjistruar për ndeshjet e turit të parë në Champions League, kundër Valetës.

Bie në sy mungesa e portierit Enea Koliçi, i cili nuk është në listë dhe është zëvendësuar nga i riu Jetmir Basha.

Ndërkaq, mungojnë edhe mbrojtësi Ardit Peposhi dhe sulmuesi Arlind Kalaja.Bie në sy edhe mungesa e mbrojtësit kroat Filip Zhderiç, i cili mbetet në Tiranë, por klubi nuk e ka më në planet e veta dhe synon ta largojë.

Në listë janë përfshirë gjithë afrimet e tjera të verës: portieri Maloku, mbrojtësit Zguro, Uilliam e Maliqi, mesfushorët Çyrbja, Limaj e Shpehar dhe sulmuesit Plaku, Roxher e Harba.

LISTA E KUKËSIT

PORTIERË        NUMRI

Stivi Frashëri 77

Faton Maloku    91

Jetmir Basha    98

MBROJTËS

Ylli Shameti    4

Rustem Hoxha    5

Albi Alla      6

Vangjel Zguro   8

Harallamb Qaqi 15

Simo Rumbullaku      20

Edis Maliqi     24

Uilliam         26

MESFUSHORË

Donjet Shkodra 10

Lavdrim Ebipi   14

Arber Çyrbja    18

Vesel Limaj     21

Besar Musolli   23

Valon Ethemi    27

Irakli Dzaria   33

Dino Shpehar    99

SULMUES

Sebino Plaku    9

Roxher          25

Haris Harba     28

 

TRAJNER: Peter Pakult (AUSTRI)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.