Klaudio Bravo i mrekullueshëm, Ronaldo në shtëpi

0

Nuk ka trofe në Kupën e Konfederatave për Portugalinë dhe Ronaldon.

I ka çuar në shtëpi Kili, por sidomos Klaudio Bravo.

I jashtëzakonshëm portieri kilian, sepse pas 120 minutash pa gola, priti tre penallti portugeze.

3-0 pas 11-metërshave, triumf i merituar, me një Kili perfekt në fazën mbrojtëse. Portugalia vuajti shumë për të krijuar raste për gol, duke gabuar me Andre Silvën një rast ideal në pjesën e parë, ashtu si Sançez për Kilin.

Në shtesa Kili ishte superior dhe në fund goditi dy herë shtyllën, por fati ishte kundër. Gjithsesi, mendoi Bravo të siguronte finalen.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image