Kategoria e Parë, përcaktohen renditjet në play-off e play-out

0

Me ndeshjet e javës së 18-të, luajtur sot, ka marrë fund sezoni i rregullt në Kategorinë e Parë.

Sipas rregullores, tani grupet A dhe B ndahen në dy minierave me nga 5 skuadra, me përgjysmim pikësh.

5 të parat në secilin grup do të vijnë luftën për të shpallur dy fitues që shkojnë në Superiore. Tetë ndeshje, me sistem vajtje-ardhje, një ekip pushim çdo javë.

5 të dytat e secilit grup luajnë për të evituar rënien direkte, apo vendin e parafundit që luan ndeshje shtesë. Tetë ndeshje, me sistem vajtje-ardhje, një ekip pushim çdo javë.

RENDITJET PLAY-OFF

GRUPI A

  1. Kastrioti       22 pikë

2. Egnatia        15

3. Erzeni         13

4. Besëlidhja    12

5. Dinamo       12

GRUPI B

  1. Tirana         23 pikë

2. Bylis           21

3. Apolonia     16

4. Pogradeci   14

5. Tomori       13

 

PLAY-OUT

GRUPI A

  1. Korabi       12 pikë

2. Besa         11

3. Tërbuni      10

4. Burreli       10

5. Vllaznia B   10

GRUPI B

  1. Iliria           13

2. Shënkolli    12

3. Turbina       8

4. Shkumbini   8

5. Naftëtari      4

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.