Ishte pranë Interit, Emre Mor firmos në Spanjë

0
Dortmund's Turkish midfielder Emre Mor plays the ball during the German first division Bundesliga football match between FC Schalke 04 and Borussia Dortmund in Gelsenkirchen, western Germany, on April 1, 2017. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Askush nuk e priste të ndodhte kështu, por ja që ndodhi. Mesfushori i Borusia Dortmundit, Emre Mor, sotka firmosur me Selta Vigon. 20-vjeçari i kombëtares turke këtë verë që po lëmë pas pati gjetur akordin financiar me Interin, por klubi italian u tërhoq në fund të marrëveshjes, ngaqë u kërkuan shumë para për komision nga agjentët e lojtarit.

Edhe Torinoja dhe Fiorentina patën shfaqur interes për talentin turk në ditët e fundit, por ai ka përfunduar në kampionatin spanjoll, aty ku shpreson të jetë në sytë e Real Madridit dhe Barcelonës. Mor është shitur për 13 mln euro dhe ka firmosur për pesë vite me skuadrën e tij të re.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image