Flamurtari pa objektiva, shans për lojtarët e stolit

1

Drejtuesit e klubit kuqezi kanë bërë të ditur se ndeshjen me Partizanin duan ta luajnë në shtëpi, por situata në këtë drejtim është disi e paqartë

Elton Nika

Larg Europës dhe jashtë “valles” së mbijetesës. Dy ndeshjet e fundit të kampionatit, me Partizanin dhe Kukësin, janë pa rëndësi për vlonjatët. Në fakt, matematika i mban ata ende në lojë për Europën, por e vështirë të arrihet ky objektiv, duke parë rivalitetin me Luftëtarin, Laçin dhe Partizanin, që janë më lart në klasifikim. Nga ana tjetër, nuk ka asnjë rrezik për rënien, kështu që Flamurtari thjesht do të respektojë kampionatin në 180 minutat e mbetura të këtij kampionati. Në formacionin kuqezi pritet të gjejnë hapësirë lojtarë, të cilët janë aktivizuar pak ose aspak gjatë kampionatit. Fjala është për emra si Alesio Hyseni, Zuka, Tushi dhe Maze, ndërsa Deliaj së fundi është konfirmuar në formacionin kuqezi. Këta lojtarë do t’u bashkohen disa titullarëve dhe do të ingranohen në lojën e grupit.  

PARTIZANI – Ndeshja e radhës është me të kuqtë dhe vlonjatët synojnë të marrin maksimumin. Pritet të luhet në Vlorë, siç kanë pohuar pjesëtarë të klubit vlonjat për “Sport Ekspres”, por vendimi zyrtar ende nuk është marrë. Ka një paqartësi në fakt në lidhje me dënimin e fundit të Flamurtarit, që u dënua nga Disiplina me dy ndeshje në fushë asnjanëse. Vlonjatët pretendojnë se me takimin e luajtur ndaj Laçit në stadiumin “Elbasan Arena” është shlyer gjysma e dënimit dhe tashmë ata po mendojnë të paguajnë për gjysmën tjetër, në mënyrë që skuadra të kthehet në shtëpi. Me Partizanin është ndeshja e fundit shtëpiake për Flamurtarin, që e mbyll sezonin në transfertën e Kukësit. Duke qenë një takim rivalësh, drejtuesit e klubit e duan me çdo kusht në fushën e tyre, nuk duan të kursejnë aspak në aspektin financiar, edhe pse rezultati nuk ka interes, por duhet të konfirmohet nëse e kanë këtë të drejtë apo jo.

KOSTOJA – Në fakt, një ide e tillë u hodh që para takimit me Kamzën, duke parë se Flamurtari ishte në luftë për Europën, por pas humbjes së fundit janë zbehur shanset e vlonjatëve për këtë objektiv. Kjo mund të jetë ndoshta një nga pengesat për shlyerjen e dënimit dhe kthimit në shtëpi. Por ky nuk është një vendim përfundimtar dhe mbetet për t’u parë çfarë vendimi do të marrin drejtuesit e klubit vlonjat. Kostoja për të shlyer dënimin me pagesën që klubi duhet të bëjë për ta luajtur ndeshjen në fushë asnjanëse është e njëjtë, kështu që Flamurtarit i intereson të luajë në fushën e tij ndaj Partizanit.

You might also like
1 Comment
 1. Take-Trukja beniamini i DUKES says

  Bukur e keni thene Flamurtarit i intereson te luaj ne fushen e tij, po kjo dihet, por rregullorja si thote. Eshte denuar fusha jo tifozet, nuk kam degjuar ndonjehere te falet fusha, apo te paguhet gjysma e fushes se denuar, por deri sa jemi ne mbretrimin e DUKES e sistemit te tij,
  çdo gje tek ne ben vaki
  dhe merak ti DUKE mos ki
  se nuk jemi ne Gjermani
  por ne te mjeren Shqiperi

  Jepi DUKE ti mos u ni
  nuk ke firme per pergjegjsi
  se ne gjykate nuk ke hy
  por je mbret e zotni
  per futbollin nuk ta ni
  se e ke fut me krye ne hi

  Te ndihmon Ilir zotnija
  i ardhur nga Peshkopija
  se futbolli ka rrit cilsine
  edhe ne fushe dhe ne tavoline
  kete gje te gjithe e dine

  Zor e kane me ta thane ty
  se je DUKE me madheshti
  tani mbaroi ky kampionat
  per Vllaznine a te vjen inat ?

  Se ke thane per te bej tifo
  dhe jo me kot ti e gremise
  kesaj i thuan loje ma drejtesi
  kur per veten nuk ta ni
  e bere Shkodren me majt zi
  i ke zbritur ne kategori
  jo nje por dy Vllazni.

  Tani ne CAS thua do luftoj
  Skenderbeun ta shpetoj
  kapionen e kam ne rrezik
  do shpenzoj ndoshta nje çike
  se po u prish puna ne krye si ne fund
  edhe un kam marrun fund

  Do zoti me ndihmon,
  dhe skendebeu shpeton
  ta kem humbjen te Vllanija
  ndoshta me fal tifozeria
  se e kam çuar me koh te shpia
  futbollin ta shohi veç zotnija
  qe ne stadium te mbeteroi qetsija

  Presidentet kane zene mend
  Kam arbitrat per ti tremb
  Te guxojne me mos m’votue
  Ta harojne per me fitue
  Emrin asnjerit nuk ja permendi
  kam zyrtare qe i luej nga vendi
  rezulatatin si ta du
  Edhe Iliri me pyet mu
  Futbollist ka qene i shkreti
  por se njeh ma mileti
  se ket loje ma rregulla te reja
  do t’ma marri dhe Koreja
  mos t’ju duket hipotetike
  i duhet per bombe atomike.
  Ndaj kot me thone DUKA i krimit
  une jam DUKA i shpetimit
  Jo te gjithe fitojne me mu
  ne histori kam me u shkru
  se futbollin e kam shkatrru.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.