Bakaj vijon ku e la, sërish fitore në Bjellorusi

0

Elis Bakaj tashmë është ambientuar në kampionatin bjellorus dhe gjithçka ka marrë për mbarë. Fantazisti shqiptar ishte sërish në fushë dhe, në fitoren 1-0 që Shahtjor Soligorsk arriti ndaj Torpedo BelAZ.

Javën e shkuar Bakaj mungoi për herë të parë për ekipin e tij, për shkak se u kthye në Shqipëri për ceremoninë e martesës, ndërsa është kthyer dhe sërish ka gjetur fitoren, ashtu si u largua.

Janë 5 fitoret resht për skuadrën nga Soligorsk, që tashmë është në vendin e katërt me 21 pikë në 11 ndeshje, 7 pikë larg Bates kryesuese, dominuese në futbollin bjellorus.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.