23 minuta, Tirana hedh Apoloninë në “tapet”

0

Tirana luan sot ndeshjen që duhej ta luante fundjavën e shkuar kundër Apolonisë, sfidë me shumë rëndësi për Tiranën, që lufton për ngjitje në Superiore, ndërsa fierakët janë të qetë dhe pa ndonjë detyrim për të marrë pikë deri në fund të sezonit.

Gjithçka e lehtë për Tiranën, që nuk i ka pasur shumë problem mungesat për dëmtime dhe në 23 minutate para të ndeshjes ka shënuar 2 herë.

Greca në minutën e gjashtë dhe i riu Muçi në minutën e 23-të kanë mbyllur praktikisht duelin, me mesfushorin Asion Daja në superformë, me dy asiste për golat.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.