Zyrtare/ “Ushtar“ Telushi prezantohet në vendin e luftës, futbollisti shqiptar vishet bardhezi

0

Bruno Telushi i befasoi të gjithë me atë largim nga Kukësi muajin e shkuar. Mesfushori iu bashkua verilindorëve në fillim të merkatos pas largimit nga Partizani, ndërsa po brenda së njëjtës dritare transferimesh zgjedh të largohet, por këtë herë jashtë Shqipërisë. Azerbajxhani ishte destinacioni i radhës për të, megjithëse fati i keq e përndoqi, teksa një konflikt i armatosur mes azerëve dhe Armenisë nisi, duke shtyrë kështu zyrtarizimin e tij.

“Ushtar” Telushi është prezantuar ditën e sotme në vendin e luftës, ku do të luajë për në klub të njohur në kampionatin e Azerbajxhanit. Ish-futbollisti i Partizanit është veshur bardhezi dhe do të jetë pjesë e Neftçi Baku për sezonin e ardhshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

??“Neftçi”d?n növb?ti transfer?trafl?: http://neftchipfk.com/az/allnews/3544/#Telegram: t.me/neftci1937 #Transfer #Neftçi #BizQ?l?b?niSeçirik

Gepostet von Neftçi PFK am Donnerstag, 15. Oktober 2020

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.