Zyrtare/ Tirana prezanton francezin e dalë nga PSG-ja, ka luajtur me Troyes dhe Pau në Francë

Tirana vazhdon të jetë shumë aktive në këtë merkato verore. Klubi kryeqytetas pa zyrtarizuar sot një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për Dembelenë, një 25-vjeçar francez që luan në qendër të mbrojtjes. Futbollisti në fjalë është prodhim i akademisë së PSG-së, ndërsa më herët ka luajtur me Troyes-in dhe me Pau-n për 4 vite në Ligue 2 të Francës. Lajmin e ka përcjellë vetë klubi bardheblu përmes faqes së vetë zyrtare në “Facebook”.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka arritur marrëveshjen me qendërmbrojtësin Mahamadou Dembele! 25-vjeçari francez është një prodhim i akademisë së PSG-së, teksa ka luajtur me skuadra si Salzburg, Troyes e Sitard. Dembele ka qenë gjithashtu pjesë kombëtares së Francës, që nga U16 deri në U21. Klubi i Tiranës i uron mirëseardhje në familjen bardh’ e blu”, ka njoftuar klubi Tirana./Halit Delibashi-Sport Ekspres/