Zyrtare/ Musta ndërron skuadër por jo kampionat, vjen prezantimi me klubin e ri

0

Emiljano Musta ishte largimi i radhës ditë ne djeshme nga radhët e Kukësit. Lojtari i ka dhënë fund bashkëpunimit me verilindorët, me të cilët ka ndërprerë kontratën për të vijuar karrierën e tij diku tjetër. Megjithatë futbollisti shqiptar ndërron skuadër por jo kampionat, pasi do të vazhdojë të mbetet pjesë e Kategorisë Superiore.

Është pikërisht klubi i Laçit ai që ka siguruar firmën e Emiljano Mustës. Kurbinasit zyrtarizojnë në faqen e tyre përforcimin më të ri për sezonin e ardhshëm, ku synojnë pjesëmarrjen në Kupat e Europës, objektiv të cilin e kanë çdo kampionat. Ndërkohë lojtari i krahut të majtë mbart me vete një eksperiencë të gjerë në futbollin shqiptar, teksa ka mbajtur veshur fanellën e skuadrave të njohura si Elbasani, Partizani, Teuta, Flamurtari dhe Kukësi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.