Zyrtare/ “Kapiteni mbetet blu”! Kukësi nis nga puna me rinovimet, zgjat kontratën me pikën kyçe të mesfushës

0

Pas afrimeve të reja në skuadër, Kukësi ka nisur nga puna për rinovimet me lojtarët kyç të skuadrës. Një prej tyre është edhe Gjelbrim Taipi. Kapiteni do të mbetet pjesë e verilindorëve edhe për dy sezonet e ardhshme. Lajmin e përcjell vetë Kukësi përmes faqes zyrtare të klubit në “Facebook”.

“Kapiteni mbetet blu! Klubi Kukësi njofton se ka arritur marrëveshjen me kapitenin Gjelbrim Taipi për të rinovuar kontratën edhe për 2 sezone të tjera. Mesfushori nga Tërnoci, ka firmosur sot kontratën e re e cila skadon në verën e vitit 2024, duke zgjatur në këtë mënyrë bashkëpunimin.

Taipi u bashkua me Kukësin në sezonin 2020-2021 duke qenë ndër futbollistët më të rëndësishëm në ekip dhe njëkohësisht duke marrë edhe shiritin e kapitenit. Klubi i Kukësit i uron suksese kapitenit Gjelbrim Taipi”, shkruhet në njoftimin e klubit Kukësk./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.