Zyrtare: Interi bën goditjen e madhe në mesfushë

0

Interi zyrtarizon goditjen e radhës në merkato dhe tashmë Nikolo Barella është zikaltër.

“I vendosur, ambicioz. Që sot edhe zikaltër”, shkruan Inter në faqen zyrtare, ndërkohë që mesfushori i Italisë ka kryer kontrollet mjekësore.

 

Shifra totale që përfiton Kaliari është 45 milionë euro: 12 milionë për huazimin, 25 blerja e detyruar, si dhe një seri bonusesh që arrihen lehtësisht, duke e çuar shifrën në 45 milionë, por mund të shkojë edhe 50 milionë me disa arritje të vështira.

Vetë mesfushori ka firmosur për 5 vite do të marrë 2,5 milionë euro në sezon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.