Zyrtare: Gavazaj e mbyll në Rusi, pikëpyetje për të ardhmen

0

Enis Gavazaj vjet shkëlqeu në Superiore me Skënderbeun, çka bëri që sulmuesi anësor të merrte edhe një ftesë nga kombëtarja. Në verë erdhi edhe transferimi në Rusi, ku korçarët e huazuan te skuadra e Jenisej. Nëse bënte mirë dhe do të bindte, në arkat e Skënderbeut do shkonin rreth 600 mijë euro.

Jenisej e sigurt që nuk do e blejë Gavazajn, madje sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i largimit të tij nga skuadra ruse. Edhe pse marrëveshja ishte deri në verë, palët kanë shtrënguar duart dhe mbetet për t’u parë se ku do ta vijojë karrierën sulmuesi. Aktualisht ai është nën kontratë me Skënderbeun.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.