Zyrtare/ Europa në dorë të fatit, Kukësi i tregon derën Longos dhe mbyll bashkëpunimin

 

Kukësi ka mbyllur marrëveshjen e bashkëpunimit me Longon. Pas arritjes së vendit të katërt nga ajo fitore ndaj Tiranës, verilindorët arrijnë në Europë vetëm nëse Laçi mund Vllazninë në finalen e Kupës. Ndërkohë klubi ka dalë me njoftim zyrtar që tregon të ardhmen e Longos.

“NJOFTIM I KLUBIT! FK Kukësi dhe trajneri Diego Longo kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin!

Me fundin e sezonit 2021-2022, ka përfunduar edhe kontrata e trajnerit italian dhe palët kanë vendosur të mos e vazhdojnë bashkëpunimin.

Klubi i Kukësit falënderon trajnerin Diego Longo, asistentin Amedeo Di Latte dhe trajnerin e portierëve Andrea Cardinale për kontributin e dhënë dhe ju uron suksese në karrierën e tyre”./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online