Zyrtare/ Epoka e Joakim Lëv ka përfunduar, Kombetarja gjemane njofton për largimin e trajnerit

Epoka e Joakim Lëv në stolin e Kombëtares së Gjermanisë ka përfunduar. Prej kohësh “pancerat“ kanë humbur terren në arenën europiane dhe atë botërore, duke qenë larg asaj askuadre të frikshme të cilën askush nuk do e dëshironte përballë. Zërat për largimin e trajnerit 61-vjeçarit kanë nisur që herët, ndërsa ajo humbje turpëruese me Spanjën ishte goditja e fundit.

Megjithatë ndarja me Lëv është bërë tashmë edhe zyrtare. Federata gjermane e futbollit njofton se kreu i tyre i pankinës do të lërë vendin fill pas përfundimit të kampionatit Europian që do të mbahet këtë verë. Ndër emrat e përfolur për të marrë timonin e Kombëtares së Gjermanisë janë ato të Jurgen Klop dhe Hansi Flik, të cilët kanë dëshmuar aftësitë e tyre dhe vlerësohen si trajnerët më të mirë në qarkullim./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online