Zoti që nuk njeh besnikëri, e pranon vetë presidenti i  Boca-s: Ibra vjen tek ne

Ka vetëm një zot në futboll, ose të paktën kështu e quan ai veten. Një dhe i vetmi Zlatan Ibrahimoviç. 

Ai di gjithmonë si të jetë protagonist në futboll, duke arritur shifra madhështore edhe në ligën amerikane “MLS”, ku vitin e kaluar arriti dhe kuotën e 500 golave në karrierë, me një gol spektakolar të stilit “Taekwondo”.

Megjithatë besnikëria ndaj fanellës nuk njihet si traditë e suedezit, që tashmë pritet t’i drejtohet Buenos Airesit, kryeqytetit të Argjentinës. Presidenti i ekipit të lavdishëm, Boca Juniors, ka thënë për mediat se lojtari tashmë e ka pranuar që do të jetë pjesë e ekipit dhe ata janë në gjendje të bëjnë gjithçka për ta sjellë.

Një lëvizje e tillë padyshim do të mërziste tifozët e LA Galaxy, të cilët tashmë e cilësojnë si legjendën e ekipit. Por diçka është e sigurtë, Ibra dhe besnikëria ndaj fanellës janë dy drejtëza paralele, kështu që duhet të mësohen me këtë fakt, ashtu si u mësuan tifozët e Ajaxit, Juves, Inter, Milan, PSG dhe United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online