Zero gola në Milano, Donaruma “çon” titullin te Juventusi

Milani e Napoli përballeshin sot në një sfidë ku barazimi nuk i hynte në punë askujt. Si shpesh në këto raste, pikërisht barazimi është rezultati që del në dritë dhe në fund të gjithë kokulur drejt dhomave të zhveshjes.

Një 0-0 që praktikisht bën të nisë festa te Juventusi, sepse nëse fiton pak më vonë ndaj Sampdorias, titulli është praktikisht bardhezi.

Ndërkaq, Napoli ka humbur shansin e fundit për të mbajtur nën presion Juventusin, sepse në San Siro bëri pak për ta merituar fitoren, aq sa ishte një ndeshje e barabartë, me pak raste për shënim. Në fund të ndeshjes, në shtesë, Milik pati rastin e artë, por i vetëm me Donarumën nuk ia doli të shënonte, me portierin kuqezi që devijoi në goditje nga këndi, duke kryer një pritje spektakolare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online