Zbulohet numri i italianëve që ndoqën Shqipëri-Itali në televizor, ishte programi më i ndjekur në “prime time”

Shqipëria zhvilloi dje një miqësore ndaj një kundërshtari mjaft të rëndësishëm si Italia. Axurrët fituan me rezultatin 1-3 në “Air Albania”, në një ndeshje që ofroi mjaft raste të humbura për të dyja skuadrat. Takimi u transmetua në “Rai 1”, ku e ndoqën 4’412’000 shikues.

Bëhet fjalë për një ndarë të 27.57% të shikueshmërisë. Një shifër e tillë e bëri miqësoren mes Shqipërisë dhe Italisë programin më të ndjekur në “prime time”(orari 20:00-23:00) në mediat përtej Adriatikut./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online