Zbulohet lista zyrtare e Partizanit, nga përjashtimet te përforcimi i ri

0

Partizani niset nesër në në Antalia dhe tashmë është zbuluar edhe lista zyrtare e skuadrës që trajneri Starova do të marrë në Turqi. Konfirmohet lajmi i publikuar pasdite nga Sport Ekspres: Emiljano Vila, Renato Malota dhe Gëzim Krasniqi nuk janë në listë dhe konsiderohen të larguar nga Partizani, me këtë vendim drastik.

Edhe Kristian Adorjan mbetet jashtë liste, por nuk dihet si do i bëhet, sepse refuzon të largohet. Gjithashtu, sulmuesi Mustafa Xhixhiua është larguar përfundimisht, ndërsa braziliani Uarlej është me leje, por nuk është se e ka marrë malli ndokënd nga tifozët për të, sepse nuk ka luajtur fare.

Risia në listë është futbollisti nga Kosova Adem Maliqi, i cili u testua dje nga trajneri Starova dhe e ka kaluar provën, duke u bërë pjesë e Partizanit, ndryshe nga mbrojtësi Alban Rexhepi , i cili gjithashtu u testua dje.

Është përfshirë në skuadër edhe një futbollist nga të rinjtë e klubit, mesfushori Rimal Haxhiu, i cili nuk ka debutuar ende në ekipin e parë, ashtu si Mariners Kllogjeri, i cili gjithsesi ka qenë në stol në kupë. Pjesë e skuadrës janë edhe i riu Esat Malaj, afruar ditët e fundit, si dhe sulmuesi Lukas, gjithashtu i afruar në janar, por ende nuk është paraqitur në Shqipëri.

LISTA

Alban Hoxha

Dashamir Xhika

Sodiq Atanda

Mariners Kllogjeri

Esat Malaj

Renaldo Kalari

Labinot Ibrahimi

Blerim Kotobelli

Idriz Batha

Lorenc Trashi

Rimal Haxhiu

Gerhard Progni

Lukas Cardoso

Alban Sulejmani

Bruno Telushi

Adem Maliqi

Realdo Fili

Jurgen Bardhi

Jasir Asani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.