Xhibril Sise habit sërish, firmos në Zvicër

Një ndër sulmuesit më të famshëm dhe njëkohësisht më të çuditshëm të dekadës së fundit, Xhibril Sise, ka vendosur t’i kthehet futbollit, vetëm pak muaj pasi lajmëroi se do të vazhdonte karrierën profesioniste si DJ dhe producent muzikor.

Tashmë 35 vjeç, Sise i rikthehet futbollit dhe habit të gjithë, sepse firmos për Iverdonin, në kategorinë e tretë franceze.

Për herë të fundit Sise kishte luajtur për San-Pierua në futbollin amator në Francë, ndërsa tani shton një klub të ri në një listë mbushur me klube të famshëm, duke nisur nga Liverpuli, Marseja e Lacio.

KARRIERA E XHIBRIL SISESË

1998–2004: Auxerre

2004–2007: Liverpool

2006–2007: Marseille (loan)

2007–2009: Marseille

2008–2009: Sunderland (loan)

2009–2011: Panathinaikos

2011–2012: Lazio

2012–2013: Queens Park Rangers

2013: Al-Gharafa (loan)

2013: Kuban Krasnodar

2014–2015: Bastia

2015: Saint-Pierroise

2017-: Yverdon Sport

The former France international quit in February to focus his attention on a new career as a DJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online