Xheko thotë “po”, Roma e shet te Çelsi

0

Transferimi i Edin Xhekos nga Roma te Çelsi është praktikisht një çështje e mbyllur. Orët e fundit sulmuesi boshnjak ka dhënë OK për transferimin dhe brenda orëve të ardhshme pritet zyrtarizimi i kalimit në Angli.

Shifrat e transferimit diheshin, sepse Çelsi do të paguajë rreth 50 milionë euro, plus 10 milionë euro bonus, duke përfshirë në marrëveshje edhe Emerson Palmierin, mbrojtësi brazilian i cili këtë sezon nuk ka luajtur thuajse fare në Romë, edhe pse ishte titullar sezonin e shkuar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.