Vuan ende mungesën e golit, Sarri mbyll diskutimet për Muriqin: Donim ta mbanim te Lacio, nuk do ketë negociata

0

Vedat Muriqi po vuan mungesën e golit edhe në këtë fillim sezoni. Sulmuesi shqiptar nuk arriti të shënonte as ndaj një ekipi që e njihte mirë nga e kaluara, Gallatasarait. Por largimi i tij nuk është më një alternativë. Këtë e pohon vetë Sarri, i cili teksa është pyetur për një rikthim të “piratit” te Fenerbahçe ka thënë se nuk planifikohen negociata për të.

“Muriqi? Ne donim ta mbanim atë, edhe nëse është e qartë se është Imobile në atë rol. Por vendimi i klubit ishte ta mbante te Lacio dhe për këtë arsye nuk planifikohen negociata për të”, ka thënë Mauricio Sarri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.