Vllaznia eliminohet, Gjoka: Pa merkato, e kotë të vazhdoj

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, po has vështirësi shumë më të mëdha nga sa e mendonte në Shkodër, ku ka gjetur një ambient të demoralizuar dhe një skuadër me probleme, mbi të gjitha për faktin se ka tepricë lojtarësh në mesfushë e shumjë pak lojtarë sidomos në sulm.

Pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, me fitoren 1-0 ndaj Tiranës sot, që nuk mjaftoi për të ekuilibruar sfidën (humbje 2-0 në Tiranë), Gjoka i zhgënjyer u shpreh për mediat: “Gjeta një ekip me probleme, po mundohemi ta nxjerrim nga vështirësia, kërkoja të bëja diçka në këtë skuadër. Ne kemi dhënë maksimumin dhe kjo u pa sot. Jemi duke u munduar të rregullojmë problemet dhe po presim merkaton për ta arritur këtë gjë. Nëse nuk do të mbështetem në merkaton e janarit, atëherë do të rishikoj pozicionin tim. Tashmë duhet të fokusohemi menjëherë në ndeshjen e radhës në kampionat. Dëmtimet na kanë penalizuar shumë nga mbrojtja në sulm, por skuadra duhet t’i lërë pas këto rezultate negative dhe duhet të ringrihet duke dalë nga ngërçi psikologjik”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online