Vikingët ngrijnë Rijekën, Hajduku bie në fund në Bukuresht; Kroacisë i mbetet vetëm Dinamo!

0

Kroacia humbet skuadrat e saj në Europë dhe ka mbetur vetëm Dinamo e Zagrebit që e ka siguruar të paktën Europa League, pasi ka shkuar në playoff të Champions, ku do të provojë kualifikimin në grupe, me një kundërshtar përballë si Jang Bojs, ekipe me të cilat është përballur edhe Skënderbeu…

Sonte, Hajduku i Splitit është eliminuar përballë Steaua Bukureshtit të Kamer Qakës, që është ende në periudhën e rehabilitimit pas dëmtimit. Gnohere ka realizuar dopietë ndaj Hajdukut, që ishte 2 minuta nga fundi i kualifikuar, por e ka pësuar…

Por, befasia e madhe është e Rijekës, e cila është mundur në Kroaci nga skuadra modeste norvegjeze, Sarpsborg, që ka shënuar dhe fituar me një gol të realizuar nga Mortensen, 6 minuta nga fundi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.