Vijon eksodi, Sykaj e Peposhi firmosin në Kosovë

0

Nuk është vetëm Liria e Prizrenit skuadra që ka preferuar të bëjë Pazar në Superioren shqiptare të sezon, sepse disa skuadra kanë afruar lojtarë nga kampionati ynë, pa harruar trajnerët, me Bledi Shkëmbin që e nisi që në fillim të sezonit dhe gjatë rrugës shkuar edhe Mirel Josa e Gugash Magani.

Edhe Drenica vendos të përforcohet me lojtarë nga Kategoria Superiore, sepse pas një periudhe përgatitore në Durrës, me disa miqësore të luajtura, drejtuesit e skuadrës drenicase kanë arritur marrëveshjen me qendërmbrojtësin Arsen Sykaj dhe sulmuesin Denis Peposhi, raporton korneri.net.

I pari është ndarë me Teutën në fund të vitit të shkuar, ndërsa Peposhi ka Kamzën, ku pati shumë pak hapësira. Dje Drenica luajti një miqësore me Vushtrrinë dhe Peposhi shënoi një gol në fitoren 3-2 të skuadrës së tij të re.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.