Tirana e Bylisi dhurojnë spektakël, Egnatia zhgënjen ndaj Dinamos

0

Viti 2018 ka qenë i mbushur me lëvizje në merkato dhe disa ekipe të Kategorisë së Parë kanë bërë revolucion, aq sa skuadra si Burreli, Besa e ndonjë tjetër nuk njihen më.

Gara mbetet po ajo, sepse faza e dytë sheh Tiranën e Kastriotin favoritët e mëdha, me Bylisin e Egnatian që janë aty pranë, duke u munduar të qëndrojnë sa më pranë kreut dhe të përfitojnë nga ndonjë gabim i skuadrave kryesuese.

Java e 13-të ka parë dominim të Tiranës e Bylisit. Gjithçka e lehtë kundër Shkumbinit pwr bardheblutë, që nuk janë sforcuar shumë. Paraqitje perfekte edhe për Bylisin, që ka shpartalluar Ilirinë në Fushë-Krujë.

Triumf edhe për Apoloninë e Tomorin, që fitojnë pastër, ndërsa Shënkolli mposht në fund Pogradecin.

Ndërkaq, në grupin A Kastrioti kryesues luan nesër dhe feston që sot, sepse Dinamo ndali Egnatian të barazimi në Rrogozhinë. Fitore e artë e Burrelit me debutuesin Beçka, ashtu si Erzeni triumfon ndaj Besësme dy gola të sulmuesit të afruar në janar, Shkëmbi.
GRUPI A

Burreli-Besëlidhja 1-0

Shënues: Beçka 58′

Erzeni-Besa       2-0

Shënues: Shkëmbi 4′, 45′

Vllaznia B-Korabi 0-0

Egnatia-Dinamo 0-0

NESËR Kastrioti-Tërbuni
GRUPI B

Tirana-Shkumbini 3-0

Shënues: Ngo 44′ p., Qilimi 52′, Vrapi 81′

Tomori-Turbina    3-0

Shënues: Mitraj 62′, Çaço 77′, Buba 90′

Apolonia-Naftëtari 4-0

Shënues: Mihana 3′, Hysenshahaj 13′, Llambro 63′, Gjata 78′

Iliria-Bylis 0-3

Shënues: Zisi 26′, 68′, Mahmutaj 63′

Shënkolli-Pogradeci    1-0

Shënues: Tuci 85′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.