Vieira: Dua që Arsenali të luajë si ekipet e Murinjos

Patrik Vieira ia ka prishur qejfin trajnerit të Arsenalit, Arsen Venger, me deklaratën e tij të fundit. Ai ka thënë se do të donte që ish-skuadra e tij të luante me parimet e Zhoze Murinjos, aktualisht te Junajtid.

“Do të më pëlqente që ish-skuadra ime të ishte më shumë e ngjashme me atë të Murinjos, por me shkëlqimin e skuadrave të Arsenit. Pra, ekuilibri i të dyjave. Dua disiplinën që sjell Mou, por edhe t’u lejoj lojtarëve të shprehen si nën drejtimin e Arsenit. Liria duhet, por duhet edhe taktika. Murinjo është i fokusuar gjithnjë në detaje, duke u dhënë lojtarëve informacion kur ata shkojnë në fushë. Venger është gjithmonë pozitiv dhe u jep shumë besim lojtarëve, pa marrë parasysh se çfarë ndodh në fushë”, – ka thënë Vieira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online