VIDEO/ Zvicra shënon dy gola për 1 minutë, Shaqiri jep pasimin perfekt për të zhbllokuar helvetët

0

Zvicra ëshë duke udhëhequr me rezultatin 2-1 kundër Cekisë. Helvetët kanë zhbllokuar rezultatin në minutën e 29 të takimit. Shaqiri ndodhet në krahun e djathtë të sulmit dhe prej andej jep një pasim perfekt në drejtim të zonës. Aty gjendet Freuler, i cili kalon në avantazh Kombëtaren e tij.

Nuk ka kaluar më shumë se 1 minutë dhe Embolo dyfishon rezultatin për helvetët. Ndërkohë kur po kronometrohej minuta e 45, Schick shkund rrjetën e Zvicrës dhe ngushton rezultatin. Por në lojë mbeten edhe të paktën 45 minuta të tjera dhe shifrat mund të ndryshojnë sërish./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.