VIDEO/ Xherdan Shaqiri po përjeton rininë e dytë në Amerikë, shqiptari merr sërish rolin e protagonistit në fitore

0

Pas transferimit nga Lyon tek Chicago në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se Xherdan Shaqiri ka gjetur formën optimale. Ditën e dielë skuadra e Chicagos mori tre pikë mjaft të rëndësishme në transfertën e Charlotte, 2-3, ku protagonist ishte pikërisht mesfushori me origjinë shqiptare.

Shaqiri dhuroi dy asiste për skuadrën e tij, të cilat ndikuan në fitoren 3-2 ndaj Charlotte. Asisti i parë i Xherdanit erdhi në minutën e 24-të dhe Federico Navaro arriti të shënojë. Gjithashtu në minutën e 52-të, pasimi i mesfushorit rezultoi vendimtar për fitoren 2-3. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.