VIDEO/ Kishte gjithë vëmendjen sesi do të luante me Romën, Dybala dhuroi goditjen e këndit më të keqe të historisë

0

Dybala u mirëprit në Romë si një yll i madh dhe tifozët e kryeqytetasve janë shumë të gëzuar që një lojtar i tillë pranoi të luante për klubin e tyre. Ai mbërriti nga Juventusi pasi i skadoi kontrata në fund të qershorit dhe tashmë është përshtatur me shokët e tij të rinj. Argjentinasi luajti për herë të parë në Olimpico në fitoren e thellë me shifrat 5-0 ndaj Shkahtarit.

Edhe pse në përgjithësi luajti një ndeshje të mirë, argjentinasi dukej i lodhur në fillim. Në minutën e katër ka ekzekutuar një goditje këndit që në rrjetet sociale po cilësohet si më e keqja e historisë. Por kamerat tregojnë se Dybala ishte i shqetësuar për gjendjen e fushës duke ia lënë asaj përgjegjësinë për goditjen komike. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.