VIDEO | Vrushaj “show”, dy asiste dhe Vilem II fluturon në gjysmëfinale

Mario Vrushaj e ka nisur vrullshëm në Holandë. Sulmuesi shqiptar shënoi që në takimin e parë me Vilem II, ndërkohë që tanimë ka qenë vendimtar me pasimet e tij në Kupën e Holandës. Skuadra e tij ka kaluar në gjysmëfinale.

Në takimin kundër Tuentes, ai dha asistent e dy golave të fitores.Takimi u mbyll me rezultatin 2-3 dhe Vrushaj fillimisht shërbeu për Pavlidis, i cili realizoi i ndodhur pranë portës kundështare në minutën e 76-te.

 

Dhjetë minuta më pas krosi i beratasit e pasaportë greke u kthye në gol nga Kristinson dhe skuadra holandeze e sulmuesit anësor e pa veten në avantazh. Me këtë fitore Vilem II kaloi në fazën gjysmëfinale të Kupës së Holandës dhe pret të mësojë kundërshtarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online