VIDEO/ Vllaznia njeh kundërshtarin për play out, një gafë në mbrojtje vendos triumfuesin

Shumë emocione ka prodhuar dueli në “Elbasan Arena“ mes Besëlidhjes dhe Pogradecit. Vllaznia ka njohur më në fund kundërshtarin për ndeshjen e play out-it, ku do të vendoset se cili do të jetë pjkesëmarrës në Superiore sezonin e ardhshëm.

Lezhjanët kanë mposhtur me shifrat 3-2 liqenorët dhe goli i knock out-it ka ardhur në frymën e fundit. Pjesa e parë është mbyllur në baraspeshë 1-1, teksa Alillari shënon në minutën e 45-të. Pjesa e dytë do të niste me një përmbysje të Pogradecit, që kalon në avantazh me anë të golit të Topllarit.

Por Besëlidhja nuk është dorëzuar deri në fundin e takimit. Fillimisht Moçi barazon sërish në 2-2, ndërsa atëherë kur të gjithë po mendonin kohën shtesë, një gafë në mbojtjen e Pogradecit shfrytëzohet më së miri nga Çokiç që ndez kështu festën te lezhjanët./Halit Delibashi-Sport Ekspres/