VIDEO/ Vila dhe Karabeci në ekstrem i japin Teutës vendin e dytë, Skënderbeu vazhdon krizën e thellë të rezultateve

LIVE, Teuta-Skënderbeu 2-0 E.Vila 32′, Karabesi 90’+4′

Teuta-Skënderbeu nis fazën e tretë të Kategorisë Superiore. Bregdetarët janë kthyer përsëri te fitorja, teksa kanë mposhtur juglindorët me shifrat 2-0. Ishte pikërisht një gol i Emiliano Vilës dhe një rrjetë e tundur në ekstreme e Erando Karabecit që mjaftuan për t’i siguruar Teutës 3 pikët.

Bregu bën një punë mjaft të mirë në zonë duke nxjerrë jashtë loje 5 lojtarë bardhekuq dhe Vila e ka të lehtë të tundë rrjetën në minutën e 31-të të takimit. Më pas në momentin kur pritej vërshëllima e fundit e arbitrit, Erando Karabeci jep golin e knock out-it. Teuta shkon kështu në vendin e dytë në renditje, ndërsa Skënderbeu prek fundin në Superiore. Vetëm 12 pikë për juglindorët këtë sezon, që duket se kanë hyrë në një krizë të thellë rezultatesh./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Teuta: Frashëri, Todorovski, Arapi, Kuros, Aleksi, Daja, Avdyli, E.Vila, Bregu, L.Vila, Krasniqi

Skënderbeu: Dajsinani, Bajrami, Zguro, Meksi, Vitija, Douna, Dumfur, Zhan Viktor, Taipi, Aleksandros Rahim, Pusi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online