VIDEO/ “Vetëm flisni”! Dikur adhurohej te Interi, Adem Ljajiç shfrenon fantazinë në golin e fitores

Beshiktashi ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Ankarangucu, me një perlë që erdhi nga Adem Ljajiç në minutën e 88. Sulmuesi që më parë ka qenë pjesë e Interit dhe adhurohej nga tifozët, ka shfrenuar fantazinë me perlën e tij.

Një gjuajtje e fuqishme nga distanca ka përfunduar në cepin e rrjetës, atje ku portieri kundërshtar nuk mund të arrinte, pavarësisht përpjekjes së tij. Menjëherë ka ardhur edhe një dedikim për kritikët nga ana e Ljajiç, që kurrsesi nuk mund të përmbahej nga ato momente. Por padyshim që ky gol me fanellën e Beshiktashit është edhe një nga më të bukurit në karrierën e tij. /Sport Ekspres/