VIDEO/ Vetëm 7 minuta, Armando Sadiku jep asist te Erzurumspori

0

Armando Sadiku është aktivizuar si titullar në përballjen e Kupës së Turqisë mes Alaniasporit dhe Erzurumsporit. Kjo është prova e madhe për sulmuesin shqiptar pasi në të kundërt do të dali në tregun e merkatos së dimrit.

Vetëm 7 minuta loje janë dashur që Sadiku të bëhet protagonist. Një pasim i bukur ka ardhue nga krahu i djathtë i zonës kundërshtare që Karakullukçu të shtyjë topin në rrjetë. Alaniaspori arriti që të përmbys gjithçka në pak minuta, ndërsa Sadiku po bën gjithçka që të shënojë golin e parë me fanellën e Erzurumsporit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.