VIDEO/ Vedat Muriqi tregon “anën e keqe të shqiptarit” në Spanjë, inatoset me trajnerin që e nxori nga fusha

Vedat Muriqi nuk ka arritur që të jetë vendimtar në ndeshjen e sotme të Mallorca kundër Osasuna, e mbyllur në barazimin 0-0. Trajneri i Mallorcas zgjodhi që ta hiqte nga fusha e lojës Muriqin në minutën e 75. Por sulmuesi do të tregonte një anë të keqe të shqiptarit, duke u inatosur dhe shprehur hapur inatin ndaj trajnerit.

Ky i fundit e ka lavdëruar Muriqin gjatë gjithë kohës në media, ndërsa ndeshja e sotme ishte nga të paktat raste kur sulmuesi ulet në stol para mbylljes së 90 minutave. Megjithatë Muriqi nuk arriti ta përmbante dot veten dhe e tregoi hapur pakënaqësinë. /Sport Ekspres/