VIDEO/ Vedat Muriqi nuk i beson vetes, portieri i pret penalltinë që në minutën e 12 të takimit

Majorka është duke u ndeshur me Elçenë në një ndeshje të vlefshme për javën e 8 të La Liga-s. Miqtë kanë pasur mundësinë të kalonin të parët në avantazh, por fati nuk ka qenë në krahun e Vedat Muriqit. Majorka fiton të drejtën e një penalltie në minutën e 12 dhe pranë topit shkon sulmuesi shqiptar.

“Pirati” humbet duelin me portierin kundërshtar, i cili kupton krahun dhe ndal të majtën e Muriqit. Sigurisht që futbollisti nga Prizreni e ka të vështirë ti besojë syve pas këtij rasti të artë të shpërdoruar. Elçe më pas ka shënuar në portën e Majorkës dhe pas 45 minutave të para udhëheq me rezultatin 1-0./Halit Delibashi-Sport Ekspres/