VIDEO/ Ultrasit te ekipi i Ernest Muçit janë “të çmendur”, i vendosin flakën vendit se nuk i lënë në stadium

0

“Kam parë videot e tyre në Youtube dhe ultrasit e Legias janë vërtetë të çmendur”. Kështu do të shprehej Ernest Muçi teksa u transferua nga Tirana dhe mbërriti në Poloni. Tifozët e kampionëve polak kanë treguar edhe njëherë tjetër se e kanë jetën e tyre të lidhur me stadiumin.

Teksa në shumë vënde është diskutuar për rikthimin e tifozëve dhe në disa të tjera sportdashësit gjenden në tribuna, në Poloni nuk ka ende një diskutim të tillë. Për këtë arsye tifozët e Legias janë irrituar dhe kanë bërë protesta të mëdha duke i vendosur flakën vendit, për të kërkuar rikthimin e tyre në shkallët e stadiumit. “Spektakël në stadium ose në rrugë”, zgjedhja i përket organizmave vendimmarrëse në Poloni. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.