VIDEO/ Trajektorja që thyen çdo ligj fizike, po kërkojnë La Ligan me golin nga 40 metra që shënohet një herë në jetë

Ndoshta goli i vitit në futbollin spanjoll vendosi për fituesin e gjysmëfinales së fazës Play Off në Spanjë, që ka edhe përballje kthimi. Eibar mundi Girona 0-1 në transfertë dhe kështu bëri një hap të madh drejt ngjitjes në La Liga, duke vendosur goli i Ager Aketche nga pjesa e parë.

Aketxe ka shënuar një gol që shënohet një herë në jetë dhe është e sigurt që një ditë do t’u tregojë nipërve këtë mjeshtëri të vërtetë. Mesfushori i Eibarit mori një top, bëri dy prekje dhe disa hapa dhe dërgoi një goditje të fuqishme nga 40 metra. Topi përfundoi në cepin e rrjetës, me predhën që moi trajektoren e pamundur për të shkuar në portë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online