VIDEO | Tragjedi në Bolivi, humb jetën arbitri i ndeshjes

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Bolivi, ku në një ndeshje të kampionatit vendas midis Alëays Ready dhe Orientes ka humbur jetën arbitri kryesor.

Viktor Hugo Hurtado ra pa ndjenja në një moment të ndeshjes dhe të gjithë u vunë në panik. Gjithsesi, askush nuk e mendoi se do të kishte pasoja tragjike, pasi Hurtado u shoqërua drejt spitalit dhe ndeshja vijoi normalisht me arbitrin e katërt që u fut si kryesor.


Sidoqoftë, në fund të takimit të gjithë e kuptuan që Hurtado kishte humbur jetën dhe ndeshja që supozohej të ishte një festë, u kthye në tragjedi. Arbitri bolivian ishte 32 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online