VIDEO/ Topi përfundon jashtë stadiumit, Endri Çekiçi dështon të shënojë në Turqi edhe nga 11-metërshi

0

Endri Çekiçi ka luajtur nga minuta e parë në Turqi për ekipin e Ankaragucu, ndërsa u zhvillua transferta kundër Gotzepe. Përballja ka përfunduar në shifrat 3-1 dhe jo pak është dëshpëruar edhe futbollisti shqiptar.

Jo vetëm për shkakun se kjo humbje vazhdon që ta lërë Ankaragucu në vendin e fundit, por edhe për arsyen se kishte mundësinë që të ndryshonte fatin e takimit. Kur ndeshja ishte në shifrat 1-0, Endri Çekiçi ka fituar një penallti në minutën e 28. Por ekzekutimi i tij ishte tërësisht për t’u harruar pasi topi përfundoi jashtë stadiumit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.