VIDEO/ Tiki-taka u kthye! Nisin nga mbrojtja dhe Italia e dënuar që të mos preki topin, Spanja kthen bukurinë e futbollit

Spanja është rikthyer që të fitojë një ndeshje të madhe dhe ka arritur që të mposht Italinë e cila nuk e njihte humbjen prej kohësh, prej shumë kohësh. Kombëtarja e drejtuar nga Enrique fitoi në shifrat 1-2, ndërsa të dy golat e spanjollëve kanë ardhur në pjesën e parë.

Asnjë prej realizimeve nuk ishte i rastësishëm dhe aksidental, por të dy identik në mënyrën e krijimit. Si një tiki-taka teksa pasimet nisin që nga mbrojtja për të vazhduar deri në portën e Donarumës, ndërsa Italia ishte e dënuar që të ndërhynte për të hequr sferën. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online