VIDEO/ Tifozët thanë fjalën e tyre, një shqiptar mban firmën e golit më të bukur në Ligën e Kombeve

0

Është një shqiptar ai i cili mban firmën për golin më të bukur të Ligës së Kombeve. UEFA ka hapur një votim për të gjithë tifozët disa ditë më parë, ku i ftonte të përzgjidhnin golin më të bukur të realizuar në fazën e gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve. Milinkoviç-Saviç, Norman dhe Sigurdson ishin alternativat e tjera me të cilat konkuronte Florent Hadërgjonaj.

Por tifozët e kanë thënë fjalën e tyre dhe kanë vendosur për atë rrjetë të tundur nga futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Hadërgjonaj vendosi përkohësisht baraspeshën me një goditje fantastike nga larg në ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut, pavarësisht se në fund nuk shërbeu për të kaluar në finalen e madhe./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.