VIDEO/ Tifozët “skuqin” rrugët e qytetit, sulmuesit të Interit i bëjnë pritje spektakolare

0

Aleksis Sançez nuk do të jetë më gjatë lojtar i Interit. Futbollisiti kilian ka ndërprerë kontratën me zikaltrit dhe në shkëmbim do të përfitoje 5 milionë euro. Lojtari do të transferohet në radhët e Marsejës dhe tifozët e kanë përqafuar menjëherë këtë goditje të klubit të tyre në Marsejë.

Tifozët i kanë përgatitur Sançezit një pritje spektakolare, duke kënduar dhe festuar në rrugët e qytetit, të cilat janë “skuqur”prej flakadanëve dhe mjeteve piroteknike. Sançez nis kështu një kapitull të ri në Francë, i cili ka nisur në mënyrë të bukur për kilianin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.