VIDEO/ Tifozët prishin finalen në Suedi, ultrasit e klubit të Ibrahimoviçit hynë në fushë dhe sulmuan ekipin kundërshtar

Hammarby dhe Malmo kanë sfiduar njëri-tjetrin mbrëmjen e djeshme në finalen e Kupës së Suedisë. Malmo fitoi trofeun pas penalltive, por nata nuk ka shkuar më së miri për ta. Ultrasit e klubit të Hammarby-t kanë hyrë në fushë duke sulmuar skuadrën fituese. Flakadanët kanë mbuluar pjesën pas portës, ndërsa tifozë me maska kanë zbritur në tapetin e blertë.

Pas një situate të tillë aspak të hijshme, është dashur edhe ndërhyrja e forcave të sigurisë për të mbajtur nën kontroll huliganët e Hammarby-t, klub ky ku një pjesë e aksioneve i përket Zllatan Ibrahimoviçit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online